Maltézská pomoc Uherské Hradiště v pátek 18. října navštívilo ernisáž výstavy obrazů naší dobrovolnice Veroniky Němečkové v buchlovském Muzeu Podhradí. Tématem, které spojovalo všechny obrazy, bylo téma „listy“. Obrazy byly překrásné a celá vernisáž se nesla ve velmi poklidné a příjemné atmosféře. Nejdříve nám Veronika povyprávěla, jak se k tématu výstavy dostala a následně představila velmi ušlechtilou myšlenku. Deset obrazů se rozhodla prodat na dnešní vernisáži a výtěžek z prodeje věnovat na spolek JAN (Jdeme autistům naproti). Bližší informace nám předala Sylva Kočí, které v centru rané péče JAN působí.

Ostatní obrazy zůstanou na výstavu v Muzeu Podhradí v Buchlovicích a následně poputují na další výstavy. Děkuji za možnost zúčastnit tak milé vernisáže. Radost přinesla i klientce z domova pro seniory, kterou se jedna z dobrovolnic vzala na tuto akci s sebou.

Společné poděkování dobrovolnice a koordinátorek Maltézské pomoci dobrovolnici Veronice.

Milá Verunko, děkujeme, že stále pomáháš, kde jen je to možné. Ať se už se intenzivně věnuješ dobrovolnictví v Maltézské pomoci nebo skrze svou krásnou tvorbu pomáháš dále! Sama víš, že to nejcennější je ten čas, který někomu můžeme věnovat, protože pak se stáváme sluncem pro někoho jiného a přinášíme mu radost. Děkujeme.

Autor: Pavlína Sedláčková

Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.