1. Mše svatá za dobrovolníky a klienty. Na konci března se v Šumperku uskutečnila mše svatá v kostele sv. Jana Křtitele v Šumperku za dobrovolníky a klienty Maltézské pomoci. Vyšlo to krásně, jelikož tato květná neděle byla velmi slavnostní.

  Říká se jí také Palmová, v tento den si totiž křesťané připomínají slavný příjezd Ježíše Krista do Jeruzaléma a jeho název je odvozen od palmových listů, jimiž ho lidé vítali. U nás jsme palmové ratolesti nahradili proutky z kvetoucí jívy neboli kočičkami, a odtud pojmenování Květná. Setkání s dobrovolníky bylo velmi přátelské, krásně jsme si popovídali.
 2. Malujeme s dobrovolníky maltézské kamínky. S dobrovolníky jsme se pustili do nové aktivity. Malujeme putovní kamínky a zároveň propagujeme naši organizaci. Putovní kamínky jsou vlastně kamínky, které konají dobro, jako naši dobrovolníci.

  Hned na začátku je potřeba říct, že malování kamínků má být pro radost, a to ve všech krocích celého procesu. Radost z malování, z předání kamínků dál, ale i za samotného hledání a konečného nálezu. Když chceme udělat radost někomu jinému, nemusíme být umělci.
 3. Doprovodili jsme seniory na mši. V Domově seniorů v Šumperku si na Zelený čtvrtek (podle křesťanské tradice pátý den Svatého týdne (počítáno od Květné neděle včetně) si klienti připomněli na Mši svaté poslední večeři Ježíše Krista.

  Díky dobrovolnicím se i mimořádně ve čtvrtek klienti zúčastnili mše svaté a prožívali Velikonoční svátky v křesťanském duchu. Návoz klientů je velmi náročný, stále se hledá dobrovolník, který by doprovázel zpěv na jakýkoli hudební nástroj.
  Zas skřivánek zpívá a svítí sluníčko,
  dojdi k nám, Karlíčku, pro pěkné vajíčko.
  Hody, hody, doprovody, dejte medu, žádné vody,
  nechci vody, dejte medu, jinak od vás neodejdu.
  A nakonec, tetičko, dejte pěkný vajíčko.

 4. Připojili jsme se k akci Naděje pro autismus. Na začátku dubna jsme přišli podpořit akci Česko svítí modře, kampaň Naděje pro Autismus.

  V Šumperku na Točáku jsme si dali sraz v modré barvě. Účast byla báječná, počasí nakonec vydrželo. Gratuluji organizátorům Dětského klíče za skvělou atmosféru.

Autor: Leona Krejčí