Obecně prospěšná společnost Maltézská pomoc otevřela nové prostory v Prostějově a hledá dobrovolníky, kteří budou pomáhat zlepšovat kvalitu života lidem potřebujícím pomoc s ustálením jejich sociální situace. Zároveň jsme začali spolupracovat s Centrem sociálních služeb v Prostějově (CSSP), kdy se navzájem sociální pracovníci za pomoci našich dobrovolníků snaží zpříjemnit pobyt zde žijícím klientům. Pokud se chcete stát novým dobrovolníkem, nebo naopak hledáte pomoc a východisko ze své tíživé situace, nebojte se ozvat!

Navázali jsme spolupráci s Centrem sociálních služeb v Prostějově

Jak říká paní ředitelka Centra sociálních služeb v Prostějově Helena Vránová: „O spolupráci jsme přemýšleli již v minulosti a nyní jsme ji zrealizovali. Myslíme si, že to bude krok správným směrem, jelikož vzájemná spolupráce přináší uvědomění si, že široká veřejnost může pečovat o někoho, nebo dělat společnost někomu i formou dobrovolnické činnosti, a nemusí být přímo zaměstnán v sociálních službách.“

 

Pokud se chcete zapojit do činnosti posilující sociální služby v městě Prostějov a pomoci tak potřebným, je možné svou přítomností potěšit nejen klienty zmíněného CSSP, ale na Vaši společnost čekají i osamocení klienti v jejich domácím prostředí. V případě, že si netroufáte na osobní kontakt, což je v dnešní době pochopitelné, můžete také naše klienty pravidelně těšit svým hlasem prostřednictvím telefonických rozhovorů. 

Program však nezahrnuje jen hledání dobrovolníků. Mnoho z nás se v této nelehké době cítíme osamoceni a snažíme se hledat sociální kontakt či pomoc se svou situací. V případě, že se nacházíte v tíživé situaci, či si chcete pouze popovídat s jedním z našich dobrovolníků, je možné rovněž kontaktovat koordinátorku a sdělit jí svůj požadavek na zabezpečení služby dobrovolníkem. Jejím úkolem bude následně splnit vaše přání a zprostředkuje vám požadovanou službu.

Pomáhejte spolu s námi druhým lidem

Jednou z možností, jak kontaktovat naši koordinátorku Kateřinu, je navštívit nově otevřené centrum na ulici Vápenice 2970/17, kde se na Vás bude těšit každé pondělí od 17:30 do 19:00. Rovněž se můžeme domluvit na individuální schůzce, v tom případě se neváhejte obrátit na koordinátorku na telefonním čísle +420 731 695 386, nebo na e-mailové adrese [email protected].

Pokud jste odhodlaní lidé a nebojíte se čelit výzvám, ozvěte se a my Vám pomůžeme se zapojit do kolektivu dobrovolníků nebo zabezpečíme tolik potřebný lidský kontakt.

Autor: Kateřina Juřicová

Projekt rozvoje dobrovolnictví je realizován za finanční spoluúčasti města Prostějova.